*|MC:SUBJECT|*

Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
UUT JA HUVITAVAT
Saada pühadetervitused heategevuslike jõulukaartidega ja aita ennetada koolikiusamist!

Talvine pööripäev ja pühad ei ole enam mägede taga, mis tähendab, et on viimane aeg hakata mõtlema olulistele inimestele mõeldud pühadetervitustele ja -kaartidele. Et seda kibekiiret aega oma sõprade jaoks natukenegi lihtsamaks muuta, lahendame meelsasti just jõulukaartide mure. Nimelt pakume võimalust tellida tänavused pühadekaardid sihtasutuselt Kiusamisvaba Kool, millega on võimalik anda oma panus Eesti koolide kiusuvabaks muutmisse.

Kokkuvolditavad kaardid on meile heategevuse korras illustreerinud kunstnik Eva Pogoretski (kunstnikunimega Lumimari) ning ühe kaardi hind on 1.50. Kaardi tagumisel küljel on heategevusele viitav tekst nii eesti kui inglise keeles ning lisaks trükitud kaartidele on võimalik tellida ka e-kaart mõlemas keeles eraldi, mille puhul oleme tänulikud annetuse eest alates 100 eurost. 

Huvi korral palume võtta ühendust või esitada oma tellimus hiljemalt 9. novembriks aadressil Turn on JavaScript!


 
***
Tasku keskus kutsub üles toetama kiusuennetusprogrammi Tartu koolides

Kuni 31. detsembrini müüakse Tasku infoletis ja paljudes keskuse ostukohtades heategevuslikke märkmepaberikomplekte hinnaga 1 €. Müügist kogutud tuluga toetab Tasku keskus Tartu koolide osalemist teadus- ja tõenduspõhises kiusuennetusprogrammis KiVa. Ühe heategevusliku märkmepaberi ostuga toetatakse ühe õpilase kaasamist kiusamist ennetavatesse tegevustesse ühe õppeaasta jooksul ja müügituluga kaetakse kooli eest 1 euro iga õpilase iga-aastasest osalustasust. 


 
***
Eesti sai juurde kaks uut sertifitseeritud KiVa-koolitajat
 
Möödunud nädalal läbisid kaks SA Kiusamisvaba Kool meeskonnaliiget - kommunikatsiooni- ja turundusjuht Merili Kärner ja nõukogu esimees Ly Kasvandik (pildil) - Turu Ülikoolis KiVa-koolitajate väljaõppe, kuuludes nüüd Eestis KiVa programmi sertifitseeritud koolitajate meeskonda. Kokku on tänaseks Eestis 8 rahvusvahelise koolituse läbinud KiVa koolitajat. Loe pikemalt siit.
TEHTUD, TEOKSIL JA TULEMAS
Koolijuhid ammutasid seminaril teadmisi 

Teisipäeval, 7. novembril toimus järjekorras juba neljas koolijuhtide seminar, kus Kiusamisvaba Kooli eksperdid ja tiimiliikmed jagasid järgmisel õppeaastal KiVa programmi rakendama hakkavate koolide juhtidele teadmisi kiusamisest, selle ennetamise vajalikkusest ning võimalikkusest, KiVa programmist ning muutuste juhtimisest süstemaatilise kiusuennetuse teekonnal.

Kiusamisvaba Kooli spetsialistid õpetasid õpilaskodude kasvatajatele kiusamisolukordadega toimetulekut

SA Kiusamisvaba Kool koolitajad ja eksperdid jagasid haridus- ja teadusministeeriumi tellimusel 24. oktoobril Porkunis ja 25. oktoobril Urvastes riigikoolide õpilaskodude kasvatajatele ja pedagoogidele teadmisi ning praktilisi nippe kiusamise ennetamiseks ja kiusuolukordadega toimetulekuks. Koolitustest võttis osa kokku ca 120 inimest. Loe lähemalt siit.
***
Kuusalu kool pidas KiVa-päeva
 


15. septembril toimus Kuusalu keskkoolis KiVa-päev, mille peaidee oli „Oleme üks meeskond ja teeme kõike koos!". See tähendaski, et kõike tehti sel päeval koos, kogu kooliperega. Koolitunde ei toimunud ning põhirõhk oli õuetegevustel. Päev algas kooli direktori ja KiVa-tiimi tervitustega, misjärel jätkati vahvate ühistegevustega. Sellest, mida kõike päeva jooksul tehti, saad põhjalikuma ülevaate siit.
Hakka meie Facebooki-sõbraks ja ole meie tegemistega pidevalt kursis!
ÄRA MAGA MAHA!
4. jaanuaril 2018. aastal loodame kõikide KiVa-koolide esindajatega kohtuda järjekordses talvekoolis, et üheskoos õppida ja praktiseerida seda, kuidas kõige efektiivsemalt oma kool kiusamisvabaks muuta. Täpsemalt kirjutame KiVa-koolidele sellest juba varsti.
SAAVUTUS
Meie kiusuennetusteemalised lapse-vanemate miniõpikud on nüüd saadaval ka vene keeles! Ikka selleks, et aina enamatel lapse-vanematel oleks võimalik leida tuge oma lapsega seotud kiusamis-olukordadega toimetulekuks. Veebis leiab venekeelse materjali siit.

AITA KAASA!
Ruumi on?

Kiusamisvaba Kool korraldab mitmeid erinevaid seminare, koosviibimisi, koolitusi ja muudki veel. Oleme mitmes heas paigas oma üritusi juba pidanud, aga kindlasti on mitmed vähemalt sama head kohad veel avastamata. Kui sul on pakkuda meile sobilikku soodsa hinnaga või lausa tasuta ruumi ükskõik kuskohas Eestis, siis kirjuta Turn on JavaScript!

***

Toeta meid!

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu, v.a Danske pank. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa rohkemate koolideni jõuaks.
ÜKS NUMBER
Üle 2000 Tartu kooliõpilase osaleb alanud õppeaastal SA Kiusamisvaba Kool pakutavas ja koordineeritavas kiusuennetusprogrammis KiVa, mis teeb Tartust seni suurima osalusmääraga linna. Loe lähemalt siit.
TUNNUSTUS

On suur rõõm, et meie sihtasutuse kõrval märkavad KiVa-meeskondade pingutusi koolikeskkonna turvalise-maks muutmisel ka teised! Nimelt on Kuusalu Keskkooli KiVa-tiim koos-seisus Piret Kamber, Heleri Šelemba, Kaire Truus ja Pille Pürg nominee-ritud Kuusalu valla aasta õpetajateks. Palju õnne ja pöidlad pihus, et tiitel ka koju toodud saaks! 
MEEDIAS

TV3 uudistesaade "Seitsmesed Uudised" võttis 7. novembri saates kajastada koolikiusamise teema, sh ka KiVa programmi. Muu hulgas käidi jälgimas Kuusalu Keskkooli KiVa-tundi ning vesteldi otsestuudios meie tegevjuhi Trii Toomesaarega. Vaata saadet järele siit.

***

1. novembril avaldas teadusportaal Novaator sihtasutuse Kiusamisvaba Kool sisueksperdi Kristiina Treiali artikli, milles ta kummutab teadusuuringutele tuginedes kaks kiusamisega seotud müüti. Loe lähemalt siit

***

31. oktoobri Äripäeva Pärnu konverentside erilehes tõdeb meie tegevjuht Triin Toomesaar, et kuigi kiusamisest rääkides kerkib silme ette pigem kooli- kui töökeskkond, esineb seda aga tihtipeale ka just töökollektiivis. Loe siit.

***

Läänemaa uudisteportaalis laanlane.ee kutsub Triin aga kõiki Läänemaa koole üles KiVa-programmiga liituma. 23. oktoobri üleskutset saab lugeda siit.

***

Oktoobri alguses käis Tartu Postimees külas Tartu Tamme Koolil, et anda oma lugejatele ülevaade sellest, mis siis täpsemalt toimub ühes KiVa-tunnis ja kuidas ikkagi lastele seda kiusuvaba tarkust õpetatakse. Loe pikemalt 12. oktoobri Tartu Postimehest.

***

6. oktoobri Meie Maas kirjutab Saaremaa Ühisgümnaasiumi psühholoog Mia Rand, et kiusamisest vabanemine nõuab läbimõeldud ja järjepidevat tegutsemist ning toob ühe hea võimalusena seda teha esile KiVa ehk Kiusamisvaba Kooli programmi. Loe artklit siin.

***

Septembris kutsusime kõiki Eesti koole üles liituma KiVa programmi rakendamise ettevalmistusaastaga. Selleteemalise üleskutse avaldas teiste seas ka 21. septembri Järvamaa Teataja

Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

Turn on JavaScript!

Eemalda end listist    Uuenda eelistusi 
 
Meie toetajad:


      


This email was sent to Turn on JavaScript!
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*