Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
UUT JA HUVITAVAT
15. septembrini on võimalik liituda KiVa-programmiga!

Veel kuni 15. septembrini ootame Eesti koolide sooviavaldusi KiVa-programmiga liitumiseks, et muuta koolikeskkond õpilaste jaoks turvaliseks ja kiusamisvabaks. Tänavu loodame hakata programmi kasutamiseks ette valmistama rekordarvu uusi koole - suisa 20! Et 2018. aasta septembris alustada süsteemse ja tõenduspõhise ennetustööga.

Liitumiseks pole vaja teha muud, kui anda endast märku aadressil Turn on JavaScript! ning olla valmis aktiivselt kiusuennetus-programmi ellu rakendamisse panustama.

Kutsume ka kõiki partnereid ja toetajaid üles sõnumit levitama - koos jõuame kiiremini ja kaugemale! Vaata lisa 
siit!

***
Kiusamisvaba Kooli tiim sai täiendust: meiega liitus turundus- ja kommunikatsioonijuht Merili Kärner

Merili asub korraldama sihtasutuse kommunikatsiooni- ja turundustege-vust, et aidata kaasa meie teadmiste, praktika ja kogemuste laiemale tutvustamisele ja KiVa-programmi levikule Eestis. Kõik selleks, et aina enam koole saaks sammhaaval kiusust vabaks!
 
Enne Kiusamisvaba Kooli mees-konnaga liitumist töötas Merili neli aastat ühe Eesti suurima hea-tegevusorganisatsiooni, SA TÜK Lastefondi kommunikatsioonijuhina, kuid tema pagasis on ka Tartu Ülikooli ja TÜ Kliinikumi avalikkus-suhete korraldamise kogemused.

Soovime Merilile omalt poolt uues töös jaksu ja lennukaid ideid!  

 
***
Telia lükkas käima küberkiusamise vastase kampaania

Mobiiliside ettevõte Telia Eesti on võtnud enda südameasjaks küberkiusamise vastu võitlemise ning algatanud kampaania "Suurim julgus", mis kutsub üles internetis aset leidvat kiusamist märkama, tunnistama ja ennetama. Meie meelest on teema igati käsitlemist väärt, mistõttu panime oma knowhow'ga kampaaniale õla alla! Tutvu kõigega lähemalt veebiaadressil suurimjulgus.ee.

Foto: telia.ee
Foto: suurimjulgus.ee
TEHTUD, TEOKSIL JA TULEMAS


KiVa suvekoolis vahetati kogemusi ja õpiti uusi praktilisi oskusi

23. augustil tulid Tartusse AHHAA teaduskeskusesse kokku KiVa tiimid ja KiVa koolide õpetajad üle Eesti, et võtta osa KiVa suvekoolist. Värskeid ideid ja motivatsiooni käisid kogumas 66 osalejat. Koos läbiti kiusupeatamise karate-töötuba ehk õpiti, kuidas kiusamist pealt nähes ise sekkuda; praktiseeriti kiusuennetus-metoodikaid KiVa näidistundides ning kuulati asjatundjaid rääkimas kiusamisest seoses LGBT-kogukonna ja pagulastega.

Meile teeb eriti suurt rõõmu see, et suvekoolis käsitletud teemade valikuga jäid rahule 92%, tegevuste läbiviimisega 98% ja toimumiskohaga 96% tagasisideküsitlusele vastanutest. #greatsuccess

Suvekooli materjalidega saab tutvuda ka KiVa veebipesas.

Ja sügav maani kummardus AHHAA keskusele, kes meile heategevas korras ruumide pakkumisel appi tuli! Viuh!

 
***
20 uut KiVa tiimi liiget läbis Pärnus baaskoolituse
 
Augusti lõpus leidis Pärnus aset juba traditsiooniks kujunenud KiVa baaskoolitus neile koolidele, kel oli vahepeal tekkinud vajadus uute KiVa-tiimi liikme järele. Koolitajad Kristina Birk ja Kristiina Treial vedasid eest vajalike teadmiste hankimisel kokku 20 tulevast KiVa-tegijat üle Eesti, nende hulgas ka meie 2 vabatahtlikku koolidega kontakti hoidjat. Kahe tiheda ja meeleoluka tööpäeva vahel nauditi ka õhtust suvelõpu Pärnut.

Täname Viking SPA-d lahke võõrustamise eest!

Hakka meie Facebooki-sõbraks ja ole meie tegemistega pidevalt kursis!
ÄRA MAGA MAHA!
4. jaanuaril 2018. aastal loodame kõikide KiVa-koolide esindajatega kohtuda järjekordses talvekoolis, et üheskoos õppida ja praktiseerida seda, kuidas kõige efektiivsemalt oma kool kiusamisvabaks muuta. Täpsemalt juba sügisesemates infokirjades.
 
***
Juba 7. novembril pakume KiVa programmiga liitunud ja alles liituvate koolide juhtidele omapoolset tuge koolijuhtide seminaril. Kuidas juhtida kiusuennetuseks vajalikku muutust oma koolis?
AITA KAASA!
Ruumi on?

Kiusamisvaba Kool korraldab mitmeid erinevaid seminare, koosviibimisi, koolitusi ja muudki veel. Oleme mitmes heas paigas oma üritusi juba pidanud, aga kindlasti on mitmed vähemalt sama head kohad veel avastamata. Kui sul on pakkuda meile sobilikku soodsa hinnaga või lausa tasuta ruumi ükskõik kuskohas Eestis, siis kirjuta Turn on JavaScript!

***

Toeta meid

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu, v.a Danske pank. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks.
ÜKS NUMBER
143,084 kg käsiraamatuid, miniõpikuid, veste ja ka plakateid sai kooliaasta eel KiVa koolidele teele pandud. Ja mõne KiVa-koolini me veel ei jõudnudki!
TUNNUSTUS
VEPA käitumisoskuste mängu vedajad Tervise Arengu Insti-tuudist pidasid meid koostöö eest kiusamisvaba haridustee nimel pai-vääriliseks (loe: tänu-irjavääriliseks). Aitäh-aitäh!
 
***
 
Meie asutaja ja nõukogu liige, sotsiaalne ettevõtja Rasmus Rask on Nordic Business Forumi poolt valitud 20 Põhja-Euroopa vastutustundlikuma liidri sekka. Palju õnne, Rasmus, me ei saaks olla NBF-ga rohkem ühel nõul! :) Uudista ise siit.
MEEDIAS

5. septembril käis meie tegevjuht Triin Toomesaar koos Kärt Kaasikuga Heateo sihtasutusest Raadio 2 saates "Agenda" rääkimas Eesti heategevus- ja annetuskultuurist. Triin jagas Kiusamisvaba Kooli kogemust ja tausta, aidates ümber lükata annetamisega seotud müüte. Kuula järele siit.

***

3. septembri Eesti Päevalehes pani ringkonnaprokurör Ülle Hõrak kõikidele koolidele südamele, et nad peaksid püüdlema olukorra poole, kus koolikiusamine ei tee kiusajat populaarsemaks, vaid vastupidi. Loe lähemalt siit

***

Intervjuus Linnalehele (01.09.17) tõdes sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar, et koolikiusu ei saa käsitleda kui „kasvuraskust“, millest lapsed nii ehk naa üle saavad, vaid vastupidi – kiusamist koolis saab ja peab ennetama.  Loe pikemalt siit.

***

Delfi TV pakub järelvaatamiseks 2. septembril Eesti juutuuberite üritusel aset leidnud lastevanematele suunatud jututuba teemal „Noored internetis ja küberkiusamine“. Oma mõtteid avaldavad veebikonstaabel Maarja Punak, juutuuberi isa Sven Rannaväli, Pelgulinna gümnaasiumi IT-juht Birgy Lorenz ning juutuuberid Nele Kirsipuu ja Rainer Ross (Huugaja). Vaata siin.

***

25. augusti Õpetajate Lehes kirjutas tegevjuht Triin aga kiusamisest ja sellest, millest nt ohvrite osakaalu vähendamisel uuringutega tõestatult edukas KiVa programm koolides lähtub. Loe kõigest lähemalt siit.

***

Jagasime oma rõõmu KiVa kasutamise heade tulemuste üle ka Lauri Tankleriga Eesti Päevalehest (09.06.17). Muuhulgas vestlesime, millised plaanid on kiusuennetuseks laiemalt. Loe ja saa teada siit.

Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

Turn on JavaScript!

Eemalda end listist    Uuenda eelistusi 
 
Meie toetajad:


      


This email was sent to Turn on JavaScript!
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*