Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
Hurraa ja ahoi, KiVa programm töötab jätkuvalt! 

Just nii - jagasime hiljuti KiVa programmi koolide õpilasküsitluste tulemusi, mis näitavad, et 4 kasutamisaastaga on võimalik ohvrite osakaalu langetada 21,5 protsendilt näitajani alla 16 protsendi! See on madalam ohvrite osakaal kui väga mitmed rahvusvahelised uuringud Eesti õpilaste kiusunäitajate kohta on kalkuleerinud! Suure hüppe languse suunas tegid ka programmi esimese aasta kasutajad ning jätkuvat madalamat joont hoidsid teise aasta rakendajad.

Vaata meie kokkuvõtet siit ja loe Eesti Päevalehe ja Lauri Tankleri kokkuvõtet siit. Peale selle on võimalik kuulata ka Triin Toomesaare vestlust Lauri Tankleriga (siin) või siis Raadio 2 "Suveraadios" Janet Õunapuuga (siin). Oleme olnud tegusad!Ja aina tegusamaks läheme! Koostöös haridusministeeriumiga ning kiusuennetusse varasemast rohkem panustada soovinud valitsuskoalitsiooniga oleme seismas sellel lävel, et saame uuel õppeaastal ettevalmistusse võtta 20 uut kooli! Kuigi kandideerimine on meil avatud aastaringselt, siis just nüüd - ja kuni septembrikuu lõpuni - on parim aeg, et kindlustada oma (lapse) koolile koht KiVa-rongil, mis võimaldab süsteemse ja tõenduspõhise ennetustööga pihta hakata 2018. aasta septembrikuus. Vaata lisa siit!

 

Mitmed KiVa koolid on jaganud meiega oma mõtteid programmi kasutamise kogemuse kohta!


Väärtustame KiVa programmis kõige rohkem ühtset süsteemi, arenevaid õppematerjale, väga häid koolitusi alustavatele õpetajatele ning tagasiside saamise võimalust.
- Viimsi Kooli KiVa tiimi liikmed

KiVa tiim on neutraalne osapool, kes koheselt sekkub ja saab pakkuda abi, tuginedes toimivale metoodikale. Tõeline rõõm on olnud näha, kuidas KiVa abil kiusamislood leiavad lahenduse.
- Rocca al Mare Kool, KiVa tiimi liige

Arvan, et peaksime oma koolis igal juhul KiVaga jätkama. Lapsed on selle hästi omaks võtnud ja teavad, et iga kiusamisjuhtumiga tegeletakse ja iga kiusatav teab, et on koht, kuhu pöörduda ja kellelt abi saab. Nende nelja aasta jooksul, kui oleme KiVa-kool olnud, on ka lapsed julgemaks muutunud ega karda oma muredega pöörduda kas klassijuhataja või otse KiVa tiimi poole.
- KiVa tiimi liige ja õpetaja Pärnu Rääma koolis

Sihtasutus aitab programmis osalejaid huvitavate materjalidega ning selleks, et veenduda, kas ennetustöö koolis ka vilja kannab, tehakse igal kevadel küsitlus, mille tulemused teevad ikka ja jälle rõõmu. Väidan julgelt, et meil on koolikultuur muutunud veelgi paremaks; et KiVa programmis osalemine on palju kaasa aidanud meie õppetöö tulemustele. KiVa on andnud meie koolile seega juurde (1) rahulikuma õpikeskkonna, (2) teadlikumad õpilased, (3) kokkuhoidvama, sõbralikuma ja hoolivama koolipere ning (4) vähem suhtlemisprobleeme. Ka meie lapsevanemad hoiavad ja toetavad oma lapse kooli ja kooli tegemisi.
- Valjala kooli juht


Suvekool „Maailm on kirev ja KiVa“ toimub 23. augustil 
AHHAA keskuses Tartus!


Järgmine KiVa suvekool KiVa tiimidele ja KiVa koolide õpetajatele toimub augustikuus, et oleks värskeid ideid ja motivatsiooni äsja alanud õppeaastal oma koolis KiVale jätkuvat hoogu anda. Eriline on suvekool sel aastal mh seepärast, et see toimub Tartus AHHAA keskuses.

Ajakava on KiVa koolidele meie kontaktisikute kaudu jõudnud ja registreerimine on jätkuvalt avatud, aga niisama KiVa-sõpradele ka infoks, et sel korral on õpetajatega koos kavas:

 
• Kiusupeatamise karate-töötuba - kuidas sekkuda, kui näed kiusamist?
• KiVa näidistunnid
• LGBT- ja pagulasteema kiusamises


Meie juba ootame!
Saime just oma 3000. jälgija Facebookis. Kas see olid Sina? :)

Triin Toomesaar, meie sihtasutuse tegevjuht andis Tagasi Kooli üleskutsel ühena esimestest Eesti inimestest e-külalistunni ja seda mõistagi kiusamise teemal. Mis ja kuidas? Loe siitTulevikus on võimalik e-tundi ka järelvaadata!


***
 

PISA testi tulemuste, sh kiusunäitajate kohta loe Eesti Päevalehest (siit) või Postimehest (siit).


***
 

Tegevjuht Toomesaarel oli vahepeal ka pöördumine kohalike omavalitsuste ja erakondade poole. Milliseid lubadusi kiusuennetuseks plaanivad poliitikud anda? Loe siit


***
 

Ja siis igaks juhuks Toomesaarelt ka üks artikkel-arvamus sellest, et kiusamine ei pea(ks) olema kellegi igapäeva osa. Loe siit.

***

RUUMI ON?

Kiusamisvaba Kool korraldab mitmeid erinevaid seminare, koosviibimisi, koolitusi ja muudki veel. Oleme mitmes heas paigas oma üritusi juba pidanud, aga kindlasti on mitmed vähemalt sama head kohad veel avastamata. Kui sul on pakkuda meile sobilikku soodsa hinnaga või lausa tasuta ruumi ükskõik kuskohas Eestis, siis kirjuta Turn on JavaScript!


***

TOETA MEIE PARTNEREID!

MTÜ Vaikuseminutid, kes Kiusamisvaba Haridustee liikumises koos meiega mõtleb ja plaani peab, kuidas laste heaolu koolis parandada, kogub hoogu lastele suunatud keskendumisharjutuste äpi ja raamatu välja andmiseks. Hoogu anna siin!

***

TOETA MEID

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu, v.a Danske pank. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

***

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

***

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks.


Maiuspalaks jagame meieni jõudnud KiVa koolide õpilaste ja õpetajate tegemisi.

Valga Põhikooli 3.d klassi õpilased koos oma õpetaja Kairi Voodega lavastasid videokonkursi jaoks kiusamise juhtumi ja võimaliku lahenduse sellele olukorrale. Vaata videot siin. (Video jagamiseks on luba küsitud.)

Rapla Ühisgümnaasiumi õpilased andsid enne suvevaheaega valjuhäälse lubaduse "Mina ei kiusa mitte kedagi!" (vt siia).

Paide Gümnaasiumi õpilased püüdsid nuputada uusi vanasõnu, mis oleks kooli, õppimise, sõpruse ja hoolivuse teemal. Kuidas neil läks, loe siit.
Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

info[ätt]kiusamisvaba.ee

eemalda end listist    uuenda eelistusi 


This email was sent to Turn on JavaScript!
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*