Uudiskiri Kiusamisvaba Kooli tegemistest eile, täna ja homme.
Vaata seda e-kirja oma võrgusirvikus
Kiusuvaba kevadet, sõbrad!
 
Meie ei ole end lörtsist ja rahest, vihmast ja tuulest, päiksest ja pilvisusest segada lasknud ning tunneme rõõmu, et järjekordsed 11 uut kooli on KiVa-perekonna liikmeks saanud. Nende juhid ja juhtumite lahendamise tiimid on koolitatud ning vaim aina enam valmis. Just praegu saavad nii uued kui vanad kivatajad vastata igakevadisele õpilasküsitlusele, et siis hinnata, kui tõhus kiusuennetustöö on siiani olnud.
 
PISA 2015 tulemused näitasid, et 15-aastaste laste hulgas on kiusuohvriks olnud 20,2% õpilasi, mis on kooskõlas ka teiste senitehtud rahvusvaheliste uuringute tulemustega. OECD tõi aga positiivse noodina Eesti kohta välja, et siia on jõudnud Soomes välja töötatud tõenduspõhine kiusuennetusprogramm KiVa - jah, seesama KiVa!

Nii et kui sinu (lapse) koolis seda veel ei ole, siis miks mitte see lünk üheskoos ära parandada? 2018. aasta septembrikuus programmi kasutama hakkavate koolidega saab juba liituda.

Ja tead, mida lõunapausi ajal sotsiaalmeediast otsida? Trüki Instagrami või Facebooki #äralasekiusata ja vaata, mis peitub selle teemaviite taga. Vihjeid saad ka siitsamast uudiskirjast, paremalt poolt.
Uued (ja kogenud) KiVa koolid on baaskoolitatud!

Nn baaskoolitused on mõeldud küll eelkõige alles ettevalmistuses olevate koolide KiVa tiimi liiketele, aga aeg-ajalt on ka juba rakendavatel koolidel tiimi uusi liikmeid juurde vaja. Sel õppeaastal - no kuni augustini välja - on baaskoolitusi lausa kolm. Esimene märtsikuus Tartus (juba tehtud, eks?), sellest järgmine aprillikuus Tallinnas, ALTER Stuudio ruumides (see on ka tehtud tegelikult! - vt alumist pilti) ning kolmas 28.-29. augustil Pärnus. Sinna on KiVa koolidele registreerimine (jätkuvalt) avatud!

Suvekool „Maailm on kirev ja KiVa“ toimub 23. augustil 
AHHAA keskuses Tartus!


Järgmise KiVa suvekooli otsustasime seekord korraldada aga hoopis augustikuus, et oleks värskeid ideid ja motivatsiooni äsja alanud õppeaastal oma koolis KiVale jätkuvat hoogu anda. Eriline on veel see, et nii KiVa tiimidele kui õpetajatele mõeldud suvekool toimub Tartus AHHAA keskuses.

Ajakava veel paigas ei ole, kuid saame anda vihjeid teemade osas:
• Kiusupeatamise karate-töötuba - kuidas sekkuda, kui näed kiusamist?
• KiVa näidistunnid
• LGBT- ja pagulasteema kiusamises


KiVa koolidele avame registreerimise juba peatselt! 
Turu Ülikool: KiVa on nagu tipptasemel tolmuimeja...

Veebruaris ja märtsis toimus Turu Ülikoolis rahvusvaheline KiVa koolitajate värskenduskoolitus, mille raames saime Soomest programmi arendajatelt värskemaid uudiseid KiVa uuringutest ilmnenud rakenduskogemuste ning pikaajaliste mõjude kohta.

Meie koolitajad Kristiina Treial ja Anti Einpaul jagasid omi kogemusi ning õppisid hoolega Soome, Itaalia, Lõuna-Aafrika ja Uus-Meremaa koolitajatelt. Saadud teadmisi jagasime hoolega juba selle kevade baaskoolitustel (vt ülespoole) ka Eesti õpetajatele.

Üks olulisemaid sõnumeid Soomest on rõõmustav tõsiasi, et pikas perspektiivis kiusamine väheneb KiVa koolides igal aastal. Sealjuures praeguseks on põhjust oletada ka kumulatiivset mõju - lapsed, kes kunagi KiVaga I klassis alustasid, on nüüd jõudmas III kooliastmesse ja kiusamine langeb jätkuvalt. Nenditi, et KiVa on nagu tipptasemel, väga hästi testitud tolmuimeja, mis teeb suurepäraselt toa puhtaks - kui seda regulaarselt ja sihipäraselt kasutada!
Kõige värskemad uudised

Mitmed Eesti sportlased kutsusid 6. aprillil meid üles kiusamisele vastu seisma. Vaata Gerd Kanteri, Ott Kiivika ja Johanna Alliku videopöördumisi Eesti Olümpiakomitee Youtube'i kanalilt (siit) ning loe lisa siit.

#äralasekiusata

***

TÜ Eetikakeskus, meie partner kiusuvastases võitluses, on välja kuulutanud järjekordse konkursi "Hea kool kui väärtuspõhine kool". Ja eraldi konkursivoor on muidugi ka lasteaedadele! Konkursitööde esitamise esimene tähtaeg on 8. mail ning lõplik tähtaeg on 6. novembril. Ikka selsamal 2017. aastal! Vaata lisa siit.

***

Loe PISA testi tulemuste, sh kiusunäitajate kohta lisa Postimehest (siit) või Eesti Päevalehest (siit).

***

KAS TEIL ON VEEL RUUMI?


Kiusamisvaba Kool korraldab mitmeid erinevaid seminare, koosviibimisi, koolitusi ja muudki veel. Oleme mitmes heas paigas oma üritusi juba pidanud, aga kindlasti on mitmed vähemalt sama head kohad veel avastamata. Kui sul on pakkuda meile sobilikku soodsa hinnaga või lausa tasuta ruumi ükskõik kuskohas Eestis, siis anna meile märku Turn on JavaScript!

***

TOETA MEID

Meie tegevust kiusamisvaba kooli nimel saab endiselt toetada "Ma armastan aidata" keskkonna kaudu siin. Annetusi saab teha kõikide pankade kaudu. Suur aitäh kõigile, kes on meie ettevõtmisesse juba oma panuse andnud!

***

Samuti on meie programmi võimalik toetada annetusega SA Kiusamisvaba Kooli kontole Swedbankis
EE312200221056518192.

***

Eriti tänulikud oleme aga mistahes soovituste eest erinevate rahastusvõimaluste leidmiseks! Ikka selleks, et KiVa-programm ka tulevikus koolidesse jõuaks.

Meie kontaktaadress on:
SA Kiusamisvaba Kool
Telliskivi 60A, hoone A3, 3. korrus
10412 Tallinn

info[ätt]kiusamisvaba.ee

eemalda end listist    uuenda eelistusi 


This email was sent to Turn on JavaScript!
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
*|LIST:ADDRESSLINE|*

*|REWARDS|*