Kes on meie vabatahtlikud, kust nad tulevad, miks nad meie tegemistes kaasa löövad ja mida huvitavat nad enda kohta avavad?
   

Grete Kukk, Pärnu
"Tahtsin saada KiVa vabatahtlikuks sellepärast, et minu arvates ei ole sallivust meie (kooli)keskkonnas ülearu palju ja on imetore võimalus, et selle parandamiseks midagi ka ise ära teha saan."

"Minu lemmikraamat on mu elutsüklile vastavalt Piret Raua lasteraamat "Natuke napakad lood", mis pisut iseloomustab ka mu ellusuhtumist - kõike peab tegema vastutustundlikult, aga liiga tõsiseks ka minna ei saa."

 

Klelia Peterson, Tallinn
"KiVa vabatahtlikuks tahtsin saada, kuna olin projektile juba algusest peale kaasa elanud. Kui tekkis võimalus kandideerida vabatahtlikuks, ei tulnudki pikalt mõelda. Minul endal on kodus kaks n-ö motivaatorit laste näol, kelle pärast ma ehk kõige enam selle teemaga end kursis olen püüdnud hoida, ent suurt rolli mängivad ka kogemused ja mälestused oma kooliajast. Kiusamine on tõsine probleem meie tänases koolielus ja kui ma saan isiklikult anda panuse selle koolikeskkonna parandamisse, olen selle üle väga õnnelik."

"Usun, et suured muutused saavad alguse väikestest tegudest. Ema Teresa on öelnud, et rahu algab naeratusest ja mulle see mõte meeldib. Naeratus lähendab inimesi, loob turvatunde ja muudab igaühe enda päevagi palju ilusamaks. Seega naerata ja maailm naeratab sulle vastu!"

 

Kreet Kurvits, Tartust pärit tallinlane
"Olen alati huvitunud Eesti elust ja olust. Minu jaoks on oluline olla aktiivne kodanik ja ühiskonna liige. Kiusamine Eesti koolides võib rikkuda mõne noore unistused ja püüdlused. Olles KiVa vabatahtlik saan anda oma väikese panuse, et elu Eesti koolides oleks ilusam."

"Mind on kõnetanud Steve Jobs oma sõnadega: "Stay hungry, stay foolish.""

  

Mariane Vaik, Tallinn
"Maailmavaatelt ja hingelt olen maailmaparandaja, kuid siiani polnud ma leidnud võimalust selles ennast väljendada. KiVa tundus olevat see algatus, mille juures võiks proovida vabatahtlikutööd ning kus anda enda panus laste heaolusse.​​​ KiVa teeb õiget asja õigete vahenditega ja väga kihvti meeskonnaga."

"Muuseas, mulle meeldib tervisesport, eriti jooksmine, vahel ka lausa jooksuvõistlused. Mine tea, äkki kohtume sinuga mõnel jooksurajal!"

 

Mia Lahtvee, Tallinn
"KiVa tegemisi jälgisin tegelikult juba pikalt, sest pean koolikiusamise probleemi väga oluliseks ning selle vastu võitlemine on pikalt olnud miski, mida teha tahaksin. Olin varemgi mõelnud KiVale omapoolse abikäe pakkumisest, aga toona polnud selleks sobiv aeg. Kui aga pool aastat hiljem nägin, et toimus konkurss vabatahtlike leidmiseks, ei mõelnud enam pikalt ja otsustasin kandideerida."

"Igapäevaselt olen tavapärane Tartu tudeng. Mul on tuhat ja üks huvi ja hobi, millega mulle meeldib aeg-ajalt tegeleda, aga ainult üks neist käib minuga igapäevaselt kaasas ja hoiab mu silma säramas - nendeks on hobused."

 

Tiia O., Harjumaa
"Enne üleskutset KiVa vabatahtlikuks kandideerida olin juba mõnda aega otsinud internetist erinevat infot kiusamise ja selle tõkestamise kohta. KiVa jäi silma just tõenduspõhisuse ja ennetustegevustega. Vabatahtlikuks kandideerisin seetõttu, et usun antud projekti tulemuslikkusesse ning soovin kaasa aidata hoolivama, sõbralikuma, enesekindlama ja seeläbi õnnelikuma 'KiVa-põlvkonna' tekkele."

"Minu lemmikmõttetera: "Me oleme kõik võhikud, ainult erinevates valdkondades.""