2013/2014. pilootaasta järel jätkasid programmiga esimesel aastal ühinenud koolid igas alustanud 1. ja 4. klassis, kelle tunniplaani osaks KiVa-tunnid said. Teised programmitegevused jätkusid ülekooliliselt, sh 2015. aasta maikuus toimunud õpilasküsitlus. 2014/2015. õppeaastal kasutas KiVa progammi 18 kooli üle Eesti.

Pilootaasta käigus saime mh selgeks, et programmi edukaks kasutuselevõtuks tuleb koole edaspidi pikemalt ette valmistada. See tähendab, et KiVa-programmi laienemine toimub alates 2014/2015. õppeaastast kaheetapiliselt: esimesel õppeaastal viime läbi ettevalmistavaid tegevusi, mh juhtkondade infopäevi, koolipersonali ettevalmistust ja KiVa-meeskondade koolitamist; teisel õppeaastal alustatakse programmi kasutamist koolis ning 1.-6. klassi õpilased saavad osa KiVa-tundidest, läbi viiakse õpilasküsitlus jne. 

2016/2017. õppeaastal kasutab KiVa programmi juba pea 40 kooli - neist näiteks 15 kooli on KiVa pere liikmed juba neljandat aastat, 13 kooli on KiVa programmi rakendajad teist aastat ning 8 kooli alustas programmitegevustega esimest aastat. Ettevalmistustega programmiga liitumiseks tegeleb 11 kooli, et KiVa metoodikate kasutamisega pihta hakata järgmisel, s.o 2017/2018. õppeaastal.

NB! Kui sinu kool on samuti huvitatud KiVa perekonda astumast, kirjuta sellest info[ätt]kiusamisvaba.ee ning saadame täpsemad kandideerimisjuhised e-kirjaga! Kuna meie jaoks on oluline, et liituv kool, sh koolijuht on motiveeritud ja valmis pühenduma mitmekülgseks muutuseks oma koolis, soovime ja proovime ka kandideerimisprotsessis seda valmisolekut uurida ja kindlaks teha.

Programmi kasutavad koolid:

Eidapere Kool
Elva Gümnaasium
Illuka Kool
J. V. Veski nimeline Maarja Põhikool
Jäneda Kool
Jüri Gümnaasium
Kalmetu Põhikool
Keeni Kool
Koigi Kool
Kuusalu Keskkool
Kuuste Kool
Kärla Põhikool
Laulasmaa Kool
Lehtse Kool
Loo Keskkool
Muraste Kool
Paide Gümnaasium
Palupera Põhikool
Pärnu Rääma Põhikool
Rapla Ühisgümnaasium
Rocca al Mare Kool
Ruila Põhikool
Saaremaa Ühisgümnaasium
Sindi Gümnaasium
Suure-Jaani Kool, sh Kildu õppekoht
Tabivere Põhikool
Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Tartu Miina Härma Gümnaasium
Tartu Raatuse Kool
Tartu Tamme Kool
Turba Kool
Valga Põhikool
Valjala Põhikool
Vasta Kool
Viimsi Keskkool
Viljandi Kesklinna Kool

Programmi kasutamiseks ettevalmistusi tegevad koolid:

Avatud Kool
Haabneeme Kool
Jõhvi Põhikool
Kernu Põhikool
Rakvere Eragümnaasium
Sillaotsa Kool
Tartu Karlova Kool
Tartu Mart Reiniku Kool
Vara Põhikool
Vändra Gümnaasium
Värska Gümnaasium

NB! Kui sinu kool on samuti huvitatud KiVa perekonda astumast, kirjuta sellest info[ätt]kiusamisvaba.ee ning saadame täpsemad kandideerimisjuhised e-kirjaga!

---

Koolide nimekiri uuendatud 06.04.2017