KiVa-programmiga liitumine toimub alates 2014/2015. õppeaastast kaheetapiliselt: liitumissoovi esitamise õppeaastal viime läbi ettevalmistavaid tegevusi, mh juhtkondade infopäevi, koolipersonali ettevalmistust ja KiVa-meeskondade koolitamist ning baastaset mõõtva õpilasküsitluse; sellele järgneval õppeaastal alustatakse programmi kasutamist koolis, sh saavad 1.-6. klassi õpilased osa KiVa-tundidest, lapsevanematele võimaldatakse paberkandjal või e-kujul miniõpikud, õppeaasta lõpus viiakse läbi programmi mõju mõõtev õpilasküsitlus jne. 

2016/2017. õppeaastal kasutas KiVa programmi juba pea 40 kooli - neist 15 kooli olid KiVa pere liikmed juba neljandat aastat, 13 kooli rakendasid KiVa programmi teist aastat ning 8 kooli kasutas programmi esimest aastat. Ettevalmistusi programmiga liitumiseks tegi 11 kooli, et KiVa metoodikate kasutamisega pihta hakata järgmisel, s.o 2017/2018. õppeaastal. Kuidas nende koolide KiVa-õppeaasta läks, saad lugeda siit.

2017. aasta sügisel ootame liitumisettevalmistusse umbes 20 kooli, kes saavad programmitegevustega alustada 2018/2019. õppeaastal.

NB! Kui sinu kool on huvitatud KiVa perekonda astumast, kirjuta sellest info[ätt]kiusamisvaba.ee ning saadame täpsemad liitumisjuhised e-kirjaga! Kuna meie jaoks on oluline, et liituv kool, sh koolijuht on motiveeritud ja valmis pühenduma mitmekülgseks muutuseks oma koolis, soovime ja proovime ka enne liitumistegevustega alustamist seda valmisolekut uurida ja kindlaks teha.

Programmi kasutavad koolid:

Eidapere Kool
Elva Gümnaasium
Illuka Kool
J. V. Veski nimeline Maarja Põhikool
Jäneda Kool
Jüri Gümnaasium
Kalmetu Põhikool
Keeni Kool
Koigi Kool
Kuusalu Keskkool
Kuuste Kool
Kärla Põhikool
Laulasmaa Kool
Lehtse Kool
Loo Keskkool
Muraste Kool
Paide Gümnaasium
Palupera Põhikool
Pärnu Rääma Põhikool
Rapla Ühisgümnaasium
Rocca al Mare Kool
Ruila Põhikool
Saaremaa Ühisgümnaasium
Sindi Gümnaasium
Suure-Jaani Kool, sh Kildu õppekoht
Tabivere Põhikool
Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Tartu Miina Härma Gümnaasium
Tartu Raatuse Kool
Tartu Tamme Kool
Turba Kool
Valga Põhikool
Valjala Põhikool
Vasta Kool
Viimsi Keskkool
Viljandi Kesklinna Kool

Programmi kasutamiseks ettevalmistused lõpetanud koolid:

Avatud Kool
Haabneeme Kool
Jõhvi Põhikool
Kernu Põhikool
Rakvere Eragümnaasium
Sillaotsa Kool
Tartu Karlova Kool
Tartu Mart Reiniku Kool
Vara Põhikool
Vändra Gümnaasium
Värska Gümnaasium

2017/2018. õppeaastal ettevalmistusgrupiga juba liitunud koolid:

Tartu Waldorfgümnaasium

NB! Kui sinu kool on samuti huvitatud KiVa perekonda astumast, kirjuta sellest info[ätt]kiusamisvaba.ee ning saadame täpsemad liitumisjuhised e-kirjaga!

---

Koolide nimekiri uuendatud 14.06.2017